Hayvan Kurtarma

Patrick George (Yazan ve Resimleyen), Dila Altındiş Balcı (Çeviren)


Bu kitapta, hayvan kurtarıcısı bir kahramana dönüşüyorsun. Hayvanları kurtarmak için, sadece şeffaf sayfaları çevirmen yeterli!

Eğlenceli, kolay ve hayvan hakları meselesiyle ilk tanışma niteliğinde. Kitapta hiç yazı yok yani senin için doğru olan sözcüğü kendin seçebilirsin! Sen hangi hayvanları kurtarırdın?

 

Kitap teması: Hayvan hakları, çevre, doğa

Etkinlik dosyasını indirmek için tıklayın

Bu kitap, Bir Kitap Yolla projesi kapsamında yayımlanmıştır. Proje logomuzun yer aldığı kitaplardan iki adet satın aldığınızda, ihtiyaç sahibi bir çocuğa bir kitap hediye ediyoruz. Destek olmak isterseniz, bu kitaplardan seçebilirsiniz.

Yaş aralığı: 3 yaş ve üzeri

Sayfa sayısı: 48 - Sert kapak

Boyut: 21,5x22 cm

Baskı yılı: 2016, 2. Baskı: 2020, 3. Baskı: 2021

ISBN: 9786056699467

 

‘’Bir kaplan, bir fil, bir timsah ya da bir kaplumbağa olmanın ne anlama geldiğini ancak hayal edebiliriz. Ama yardıma muhtaç vahşi hayvanları neden kurtarmamız ve korumamız gerektiğini anlayabiliriz. Bizi insan yapan budur. Bu kitap, her çocuğun daha merhametli bir geleceğe uzanan yolculuğunda başlangıç noktası olmalı.’’ Will Travers OBE, Özgür Doğanlar Derneği’nin Başkanı

Yorumlar

Kipatistan - iyi metinlere , iyi resimlere çok daha sık rastlamaya başladık ve bunun çocuklar için nasıl büyük bir kazanım olduğunun farkındayız. Öte yandan kitabın fiziki varlığını bir yığın espriye uygun hale getiren, hedeflediği konuda anlatım ve iletim olanaklarını epeyce çeşitlendiren, bir nevi oyun-kitap , oyuncak kitapların -asla edebiyatı ihmal etmeyen, sorumsuzca ticari olmayan eserlerden bahsediyorum- karşımıza çıkması kazanımı karnavala, şölene, çocukça şenliğe çeviriyor. Patrick George'un "Büyüyünce..." , "Hayvan Kurtarma" ve "Olamaz" kitapları bu güzel şölenin yeminli "çığrıcı"ları. Elcağzımla tecrübe etme fırsatı yakalayamasam da gözüme düşen aklımı iknaya yetti. Kitapların yayımcısının kitapların güzelliğine ek olarak yürüttüğü sosyal projeler de cabası. P.S : Yazar-Çizer Patrick George'un sayfasına ait olan linkte , bahsettiğim kitapların nasıl bir etki uyandıracağını tecrübe edebilirsiniz. Bu da Türkiye'deki yayımcının linki https://birkitapyolla.com/FİYAT
182.00
260.00 %30

Kargo 45

400 üzeri siparişlerde
KARGO BEDAVA


Adet

Yazarın Diğer KitaplarıOlamaz
Patrick George (Yazan ve Resimleyen), Dila Altındiş Balcı (Çeviren)
260,00 30 182,00Büyüyünce
Patrick George (Yazan ve Resimleyen), Dila Altındiş Balcı (Çeviren)
260,00 30 182,00Hayvan Haklarına Giriş Seti
Patrick George (Yazan ve Resimleyen), Jean-Baptiste Del Amo (Yazan), Pauline Martin (Resimleyen)
440,00 40 264,00Patrick George Transparan 3'lü Set
Patrick George (Yazan ve Resimleyen), Dila Altındiş Balcı (Çeviren)
780,00 40 468,00En Minik Okurlar Seti
Patrick George (Yazan ve Resimleyen), Jesse Klausmeier (Yazan), Giuliano Ferri (Yazan)
740,00 40 444,00