Bu Ne Gürültü Patırtı?

Havai fişeklerin o rengârenk görünümlerinin ardında saklı kalan, üzeri örtülen, görmezden gelinen gerçekler hakkında biraz düşünmek ister misiniz? Havai fişeklerin şehirde ve yaban hayatın ortasında yaşamımızı paylaştığımız hayvanlara, havaya, toprağa, suya, insanlara, yaşayan her şeye dolaylı ya da doğrudan verdiği zararlar artık görülsün, duyulsun ve bu kutlama şekli sadece Türkiye'de değil tüm dünyada son bulsun istiyoruz. Ne kadar çok insana ulaşırsak, bu konuda o kadar çok farkındalık yaratabiliriz.

Dünya Vegan Günü

Hayvanların hak ve özgürlüklerine dikkat çekmek, tüm canlılar için adil bir yaşamı savunmak amacıyla kutlanan Dünya Vegan Günü'nde, veganlığın yalnızca bir beslenme değil bir yaşam biçimi olduğunu unutmamak gerekiyor. Dünyayı değiştirmenin önce kendini değiştirmekle başladığını bilen ve bunun için kafa yoran herkese teşekkürler💚 1 Kasım Dünya Vegan Günü kutlu olsun!

Sevgili Dünya

Çocuklar ve yetişkinler için büyüleyici bir resimli kitap olan #SevgiliDünya, yaşadığımız gezegeni kurtarmak için hâlâ vaktimiz olduğunu hatırlatıyor. Tessa'nın mesajına kulak verin!💙

Farklılığın Öne Çıktığı Kitaplar

Bütün çocuklar farklılıklarıyla daha da güzeller! Böylece büyüdüklerinde de dünyayı güzelleştirecekler. Bu gerçeği bize hatırlatan kitapları sizin için bir araya getirdik. İşte farklılığın öne çıktığı ve kendini olduğu gibi sevmenin önemine dikkat çeken kitaplarımız!

Merhaba Doğa

Eğlenceli etkinliklerin ve şaşırtıcı bilgilerin yer aldığı Merhaba Doğa, doğayla buluşmayı seven herkes için...

Bizi Doğayla Buluşturan Kitaplar

Yüzümüzü doğaya dönmek zor değil. Onunla buluşmak da... Okurlarımızı doğayla bütünleştirmek ve bu dünyanın tüm canlıların ortak yaşam alanı olduğunun altını çizmek için çok özel kitaplar yayımlamaya devam ediyoruz. İşte bizi doğayla buluşturan kitaplar!

İçinden Deniz Geçen Kitaplar

Bugün 50. kitabını yayımlamaktan mutluluk duyan MEAV Yayıncılık'ın bazı kitaplarının içinden de deniz geçtiğini fark ettiniz mi? Sizin için onlardan bir derleme yaptık ve bu videoyla paylaşmak istedik. İşte içinden deniz geçen kitaplarımız! İyi okumalar...

Senin Gibi

Bize düşen, onları bir gün değil her gün sevip kollamak. Sorumluluk almak, taşın altına elimizi koymak… Dünyayı güzelleştiren, hatta bu gezegenin asıl sahipleri olan hayvanlara karşı sorumluluğumuz her geçen gün daha da artıyor.

Toprak Sergen'den Batu ile Tarçın İstanbul'da...

Başak Duru'nun yazdığı, Eren Dedeleroğlu'nun resimlediği Batu ile Tarçın İstanbul'da kitabının bir kısmını, Toprak Sergen'in muhteşem sesinden dinlemek ister misiniz?

Sihirli İplik

The New York Times'ın en çok satan ödüllü yazarlarından olan ve daha önce yayımladığımız Leo: Bir Hayalet Hikâyesi'ni de kaleme alan Mac Barnett'in yazdığı, ödüllü çizer Jon Klassen'in resimlediği Sihirli İplik'i, çevirmeni Esin Uslu sizler için okudu.

Kuşa Dönüştüğüm Gün

Küçük bir çocuğun, kuşları çok seven bir kıza duyduğu masum aşkı anlatan #KuşaDönüştüğümGün adlı resimli kitabımızı, çevirmeni Nazlı Gürkaş tüm çocuklar için okudu. Guridi'nin büyüleyici çizimleri ve Chabbert'in çarpıcı metniyle ışıldayan bu başyapıtın büyük küçük herkesin kitaplığında yer alması dileğiyle...

Bu Ne Gürültü Patırtı

Havai fişeklerin zararları Türkiye'de ilk kez bir çocuk kitabına konu oldu. Gökkuşağı sokağı sakinlerinin ağzından havai fişeklerin tehlikelerini anlatan Bu Ne Gürültü Patırtı!-Havai Fişekler Hakkında Bir Öykü, hem çocukların hem de hayvanların gözünden konuya dikkat çekiyor.

Doktor White

Dünya çapında birçok araştırmaya imza atan, değerli primatolog ve antropolog Jane Goodall'ın yazdığı resimli çocuk kitaplarından biri olan Doktor White, gerçek bir hikayeye dayanıyor.

Sözlerin Kalp Kırmasın

Sözlerin Kalp Kırmasın adlı resimli kitabımızın çevirmeni Sumru Ağıryürüyen, tüm çocuklar için kitabı okudu

Senin Gibi

Çocuklara, bu dünyanın sadece insanlara ait olmadığını son derece basit, anlaşılır, samimi ve sıcacık bir dille anlatan Senin Gibi, Jean-Baptiste Del Amo ve Pauline Martin imzasını taşıyor.

Işık Demetinde: Bir Albert Einstein Hikâyesi

Işık Demetinde: Bir Albert Einstein Hikâyesi adlı kitabımız eşliğinde Einstein'ın doğum gününü kutluyoruz!

Balina Kitabı

Okyanusların dev canlısı balinalar… Onlar görkemli görünümleri kadar muhteşem özellikleriyle de insanların her zaman ilgisini çekmeyi başardı. #DünyaBalinaGünü'nde, tüm dünyada balina katliamlarının ve esaretinin sona ermesini, bu özel canlıların özgür yaşamasını diliyoruz!

Doğal Yaşam

Doğal Yaşam, hayvan ve bitkilerin soylarını sürdürebilmek için geliştirdikleri sayısız uyum becerisiyle ilgili bilgiler ve muhteşem resimlerle dolu tablolardan oluşuyor. Sizi tablolara götüren okları izleyerek canlıların görünüş ve davranışlarının nedenlerini araştırabilir, doğada her şeyin nasıl birbiriyle bağlantılı olduğunu keşfedebilirsiniz. Laika Astronot Köpek kitabımızın yaratıcısı Owen Davey'nin büyüleyici çizimleri eşliğinde doğanın izini sürün.

Gonca Mine Çelik ve Fırtına

Çiçekli Şiirler'i yazıp resimleyen Gonca Mine Çelik, bu kez Şubadap Çocuk bestesiyle Fırtına şiirini seslendiriyor. İşte karşınızda Fırtına!

Hayvan Kurtarma

Sadece sokak hayvanlarını değil, yardıma muhtaç tüm hayvanları da korumak ve kollamak, insan olmanın gereğidir. Doğanın hakimi değil bir parçası olduğumuzu fark ettiğimizde tüm canlılarla uyum içinde yaşamayı ve gerektiğinde onları kollamayı da öğreneceğiz. Bu kitap, hayvan hakları meselesini en eğlenceli ve yaratıcı şekliyle ele alıyor. Transparan sayfaları çevirdikçe bir hayvanı kurtarabilir, geleceğin hayvan hakları savunucularına eğlenceli olduğu kadar düşündürücü bir kitap deneyimi yaşatabilirsiniz...

Leo'nun Şarkısı

Leo'yu tanımayan kaldı mı? O, en sevdiğimiz hayalet! Kitabın çevirmeni sevgili Esin Uslu, Leo'yu o kadar çok sevdi ki, onun için bir şarkı yazdı ve seslendirdi. Bu şarkıyla birlikte Leo'yla dostluğunuz pekişecek!

Bizim Küçük Kahramanlarımız

Bugüne kadar hikayelerini okuduğunuz, maceralarının peşine düştüğünüz, çok sevdiğiniz ya da belki henüz tanışmadığınız pelerinsiz süper kahramanlarımız...