Işık Demetinde: Bir Albert Einstein Hikâyesi

Işık Demetinde: Bir Albert Einstein Hikâyesi adlı kitabımız eşliğinde Einstein'ın doğum gününü kutluyoruz!

Balina Kitabı

Okyanusların dev canlısı balinalar… Onlar görkemli görünümleri kadar muhteşem özellikleriyle de insanların her zaman ilgisini çekmeyi başardı. #DünyaBalinaGünü'nde, tüm dünyada balina katliamlarının ve esaretinin sona ermesini, bu özel canlıların özgür yaşamasını diliyoruz!

Doğal Yaşam

Doğal Yaşam, hayvan ve bitkilerin soylarını sürdürebilmek için geliştirdikleri sayısız uyum becerisiyle ilgili bilgiler ve muhteşem resimlerle dolu tablolardan oluşuyor. Sizi tablolara götüren okları izleyerek canlıların görünüş ve davranışlarının nedenlerini araştırabilir, doğada her şeyin nasıl birbiriyle bağlantılı olduğunu keşfedebilirsiniz. Laika Astronot Köpek kitabımızın yaratıcısı Owen Davey'nin büyüleyici çizimleri eşliğinde doğanın izini sürün.

Gonca Mine Çelik ve Fırtına

Çiçekli Şiirler'i yazıp resimleyen Gonca Mine Çelik, bu kez Şubadap Çocuk bestesiyle Fırtına şiirini seslendiriyor. İşte karşınızda Fırtına!

Hayvan Kurtarma

Sadece sokak hayvanlarını değil, yardıma muhtaç tüm hayvanları da korumak ve kollamak, insan olmanın gereğidir. Doğanın hakimi değil bir parçası olduğumuzu fark ettiğimizde tüm canlılarla uyum içinde yaşamayı ve gerektiğinde onları kollamayı da öğreneceğiz. Bu kitap, hayvan hakları meselesini en eğlenceli ve yaratıcı şekliyle ele alıyor. Transparan sayfaları çevirdikçe bir hayvanı kurtarabilir, geleceğin hayvan hakları savunucularına eğlenceli olduğu kadar düşündürücü bir kitap deneyimi yaşatabilirsiniz...

Leo'nun Şarkısı

Leo'yu tanımayan kaldı mı? O, en sevdiğimiz hayalet! Kitabın çevirmeni sevgili Esin Uslu, Leo'yu o kadar çok sevdi ki, onun için bir şarkı yazdı ve seslendirdi. Bu şarkıyla birlikte Leo'yla dostluğunuz pekişecek!

Bizim Küçük Kahramanlarımız

Bugüne kadar hikayelerini okuduğunuz, maceralarının peşine düştüğünüz, çok sevdiğiniz ya da belki henüz tanışmadığınız pelerinsiz süper kahramanlarımız...